همکاری شرکت اماراتی Mazrui International با شرکت اسرائیلی BAZAN؛ فعال در حوزه زنجیره تامین نفت رژیم صهیونیستی

26 اسفند 1402

نویسنده: -

مقدمه

مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، «گروه بازان» را که یک شرکت پالایش نفت و پتروشیمی واقع در حیفا است، شناسایی کرد. اطلاعات شرکت مذکور را می‌توانید در اینجا مطالعه فرمایید.

همکار شرکت «گروه بازان»

در راستای شناسایی زنجیره تامین نفت رژیم صهیونیستی، پژوهشی پیرامون شرکت‌های حاضر در جهان اسلام و همکار با گروه بازان انجام گرفت و مشخص شد شرکت اسرائیلی Bazan یادداشت تفاهمی با شرکت اماراتی Mazrui International امضا کرده است که به آن اجازه می‌دهد پلیمرهایی را که در اسرائیل ساخته نشده‌اند، برای بازار داخلی رژیم صهیونیستی و همچنین اروپا و ایالات متحده وارد کند.

این تفاهم‌نامه که در نوامبر 2021 به امضا رسیده است، یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک میان «بازان» و «مزرویی» ایجاد می‌کند که در زمینه واردات و فروش پلیمرهای مختلف مانند پلی‌اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی اتیلن خطی با چگالی پایین (LLDPE) کار می‌کنند که هیچ کدام در اسرائیل تولید نمی شوند.

این توافق در بحبوحه عادی‌سازی رسمی روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی انجام شده است که فرصت‌های تجاری سودآور زیادی را برای هر دو طرف ایجاد کرده است.[1]

امارات متحده عربی در مجموع در سال 2022، 2.7 میلیارد دلار با رژیم صهیونیستی تجارت داشته است (766 میلیون دلار واردات از رژیم صهیونیستی و 1.95 میلیارد دلار صادرات به رژیم صهیونیستی) که پس از ترکیه در رتبه دوم بیشترین تجارت با این رژیم در میان کشورهای اسلامی قرار می‌گیرد.

تاکنون پانصد شرکت اماراتی در اتاق بازرگانی مشترک امارات و اسرائیل ثبت شده است و این مورد تنها یکی از موارد همکاری میان شرکت‌های اماراتی و رژیم صهیونیستی است. سایر همکاری‌ها نیز به مرور توسط «برنامه تحریم رژیم صهیونیستی» منتشر خواهد شد.

منابع ____________________________________________________________________________________________________

[1] https://www.jpost.com/israel-news/bazan-signs-mou-with-uae-based-mazrui-to-import-polymers-to-israel-649224#google_vignette

برچسب ها