سرمایه‌گذاری شرکت اسرائیلی New Med Energy، فعال در زنجیره تامین گاز رژیم صهیونیستی در مراکش

21 فروردین 1403

نویسنده: -

مرکز تحلیل راهبردی و بین‌الملل در قالب برنامه تحریم رژیم صهیونیستی، به منظور شناسایی زنجیره‌ی تامین نفت و گاز رژیم صهیونیستی، شرکت اسرائیلی New Med Energy را که یک شرکت فعال در حوزه اکتشاف، توسعه و تولید گاز طبیعی و میعانات است را شناسایی کرد. اطلاعات این شرکت را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

بعد از پژوهش در مورد شرکت اسرائیلی New Med Energy، مشخص شد که این شرکت در حوزه صنعت گاز مراکش سرمایه‌گذاری کرده است. در سال 2022 گفته شد که شرکت اسرائیلی New Med Energy به دنبال پیوستن به بخش اکتشاف گاز در مراکش است.

Yossi Abu مدیر اجرایی New Med Energy بیان کرد:

 «NewMed Energy، همراه با شرکای بین المللی، به دنبال بازار انرژی و به ویژه فرصت‌های اکتشاف گاز طبیعی در مراکش است. اقتصاد این کشور و بازار انرژی آن پتانسیل بزرگی دارد و یک زمینه پایدار برای سرمایه‌گذاری بلندمدت خواهد بود.»

مدیر اجرایی این شرکت اسرائیلی از ارائه جزئیات در مورد پروژه‌های خاصی که در نظر دارند خودداری کرد؛ اما او گفت که هدف آن‌ها اکتشاف در مراکش بر اساس پتانسیل بالای موجود برای مصرف محلی و نزدیکی به بازار اروپا است.[1]

مراکش در سال 2020 به گروه کوچکی از کشورهای عربی پیوست تا روابط خود را با اسرائیل طی توافقنامه‌های تحت حمایت ایالات متحده موسوم به توافقنامه ابراهیم عادی‌سازی کند.

منابع ____________________________________________________________________________________________________

[1] https://en.trend.az/world/israel/3560849.html

برچسب ها